BT Müzikevi - Müzik ve Tiyatro Yaşam Merkezi
Duyurular
Neden Online Eğitim

Günümüzde pek çok alanda yaşanan hızlı değişim ve gelişimler bireylerin yaşamını doğrudan veya dolaylı yoldan etkilemektedir. Bu gelişmeler sonucunda farklılaşan eğitim ihtiyacı da eğitim sistemlerinin yenilenmesini, günümüz şartlarına uygun olarak bireylerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde revize edilmesini zorunlu kılmaktadır. Bu bağlamda, eğitim, teknolojinin günümüzdeki etkisiyle farklı bir boyut kazanmış, bilgisayar ve internet teknolojilerinin kullanıldığı web tabanlı bir yapıya bürünerek, geleneksel eğitim sistemine tamamlayıcı, etkin bir alternatif oluşturmuştur.

Uzaktan eğitimin avantajlarını şöyle sıralayabiliriz:

 • Farklı öğrenme tekniklerini bir arada bulundurur.
  Örnek olarak; dijital araçlar, İnteraktif videolar sayesinde ayrıca notayı, ekrana yansıtma, eğitim materyalini ekrana yansıtma sayesinde önemli noktalar işaretleyerek bilginin daha kolay olarak tekrarlanması sağlanır. Oyunlaştırmalar ile eğitim daha eğlenceli hale getirilebilir.
 • Öğrenci Odaklı:
  Uzaktan eğitimin bariz avantajlarından biri mesafeleri ortadan kaldırılmasıdır. Ayrıca farklı zamanlarda eğitimin tekrarını izleyebilir, pratik edebilir ve anlayamadığınız konular ile ilgili daha etkileşimli bir çalışmayı , kendi zamanınız, seviyeniz doğrultusunda ayarlayabilirsiniz.
 • Esnek
  İstediğin öğretmen ile workshop, masterclass yapma, öğretmenler ile etkileşimde bulunma fırsatını sağlama, dinamik süreçler yaşama imkanını sunar.
 • Erişim
  Öğrenim ortamı ve ders materyallerine sınırsız erişim sağlar.
 • Yaşam boyu öğrenmeyi destekler.
  Farklı iş kollarındaki farklı yaş grubundaki kişilerin zamansızlık nedeniyle bir eğitim kurumuna zaman ayırmaları daha zor olabilecekken, uzaktan eğitim online eğitim ile bu durum daha kolay hale gelebilir.

TÜM DUYURULAR